Stres i trema przed wyścigiem jak ich pokonać

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie organizmu do wyścigu. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić przed wyścigiem, jest ćwiczenie biegu w takim samym tempie, w jakim będziesz biegł podczas wyścigu. Możesz także wziąć gorącą kąpiel, posłuchać muzyki lub zrelaksować się z przyjaciółmi. W trakcie swojej kariery sportowej prawdopodobnie doświadczysz różnych emocji i przeszkód. Jeśli jednak jesteś świadomy tych sytuacji i wiesz, jak sobie z nimi radzić, będziesz miał przewagę nad swoimi konkurentami, którzy być może mają do czynienia z tymi kwestiami, ale nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić.

Ćwiczenia: nie pozwól, aby ćwiczenia były nieprzyjemnym obowiązkiem, znajdź to, co działa dla ciebie

Kiedy stres sportowy sięga zenitu i musisz znaleźć sposób na jego rozładowanie, ćwiczenia są często zalecane jako sposób, który pomoże ci się uspokoić i zrelaksować. Jeśli byłeś pod dużą presją, ostatnią rzeczą, którą możesz chcieć zrobić jest pójście pobiegać, podnieść ciężary lub zrobić jakąkolwiek inną formę ćwiczeń. Ale im bardziej jesteś zestresowany, tym bardziej twoje ciało będzie w stanie "walki lub ucieczki", gdzie będzie bardziej prawdopodobne, aby przechowywać kalorie jako tłuszcz. Lepszą opcją może być bardziej kojąca forma ćwiczeń, taka jak joga, tai chi lub ćwiczenia głębokiego oddychania. Delikatne i kojące działania takie jak te będą miały bardziej uspokajający wpływ na twoje ciało, a także możesz skupić się na przywróceniu ciała do stanu relaksacji.

Porozmawiaj z kimś: Pomaga to mieć zewnętrzną perspektywę

Czasami potrzebujemy świeżego zestawu oczu, aby pomóc nam uzyskać inną perspektywę na sytuację. Kiedy negatywne myśli wkradają się do ciebie, znajdź kogoś, z kim możesz porozmawiać o tym, co cię dręczy. Może to być kolega z drużyny, trener lub rodzic, któremu ufasz. Może to być osoba z zewnątrz, która pomoże Ci wrócić na właściwe tory. Może zadać ci inny zestaw pytań, które pomogą ci zobaczyć sytuację w nowym świetle.