Mecz Newcastle vs Crystal Palace zakończony wynikiem 4-0

W hicie 9. kolejki Premier League doszło do starcia pomiędzy Newcastle a Crystal Palace na St. James' Park. Spotkanie zakończyło się niezwykle widowiskowym triumfem gospodarzy, którzy pokonali rywali aż 4-0. Wspaniałą grę "Srok" potwierdził wynik na przerwę, który wynosił imponujące 3-0. Sędzią tego meczu był Tim Robinson z Anglii.

Dane meczowe:

Data i godzina meczu: 21 października 2023, godzina 14:00

Liga: Premier League

Kolejka: 9

Miejsce rozgrywki: St. James' Park

Relacja z przebiegu meczu:

St. James' Park gościł emocjonujące starcie dwóch drużyn Premier League - Newcastle i Crystal Palace. Od samego początku było widać determinację obu zespołów, które starały się narzucić swoje warunki na boisku.

Pierwszą bramkę zdobył zawodnik Newcastle - Jacob Murphy już w 4. minucie spotkania. Był to bardzo szybki i efektowny gol, który rozpalił kibiców na trybunach. Asystę przy tej bramce zanotował Kieran Trippier, doskonale rozumiejący się z Murphym na skrzydle.

W 44. minucie to już Adam Gordon podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Znaleźliśmy się w przedostatniej minucie pierwszej połowy, gdy Gordon wykorzystał doskonałe podanie od Murphym i umieścił piłkę w siatce bramki Crystal Palace.

Chwilę później, dosłownie tuż przed przerwą, na listę strzelców wpisał się Sean Longstaff. W 45. minucie, tuż przed sygnałem kończącym pierwszą połowę, Longstaff wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwnika i skierował piłkę do bramki. Newcastle na przerwę schodziło z bezpiecznym prowadzeniem 3-0.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zdobycia kolejnych bramek, jednak to The Magpies byli bardziej skuteczni. W 66. minucie Callum Wilson wpisał się na listę strzelców, zwiększając przewagę swojego zespołu na 4-0. Asystę przy tej bramce zanotował Jacob Murphy, który był niezwykle aktywny w ofensywie przez całe spotkanie.

Warto również wspomnieć o kartkach, które sędzia Tim Robinson rozdawał w trakcie meczu. Żółte kartki otrzymali Sean Longstaff (39') oraz Kieran Trippier (45') z drużyny gospodarzy oraz Jean-Philippe Mateta (29'), Odsonne Édouard (45') i Tyrick Mitchell (60') z Crystal Palace. Mimo nieco nerwowej atmosfery na boisku, nie doszło jednak do żadnych czerwonych kartek.

Całe spotkanie prowadził sędzia Tim Robinson, który dobrze radził sobie z trudnymi sytuacjami i utrzymał kontrolę nad meczem.

Po zakończeniu tej udanej potyczki, Newcastle będzie kontynuowało swoją ligową przygodę, zmierzy się kolejno z Borussią Dortmund, Wolves i Manchesterem United. Crystal Palace z kolei czekają trudne starcia z Tottenhamem, Burnley i Evertonem.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Newcastle jest w doskonałej formie i może być pewna swoich umiejętności. Czy uda im się utrzymać tak wysoką skuteczność w kolejnych meczach? Przekonamy się niedługo!