Spotkanie Manchester City - Crystal Palace, wynik końcowy 2-2

W najnowszym starciu Premier League Manchester City podejmował Crystal Palace na Etihad Stadium. Mecz zakończył się remisem 2-2 pomimo prowadzenia gospodarzy 1-0 na przerwę. Spotkanie odbyło się 16 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 w ramach 17. kolejki ligowej.

Mecz pomiędzy Manchester City a Crystal Palace

W miniony weekend na Etihad Stadium odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy gospodarzami, Manchester City, a drużyną Crystal Palace. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a emocje sięgały zenitu aż do ostatnich minut.

Manchester City zdominowało pierwszą połowę, prowadząc grę od początku do końca. Ich wysiłki zostały wynagrodzone bramką Jacka Grealisha w 24. minucie, po asyście Phila Fodena. Pomimo licznych okazji do zdobycia kolejnych bramek, wynik do przerwy pozostał 1-0 na korzyść gospodarzy.

W drugiej połowie Manchester City kontynuowało swoją ofensywną grę, co zaowocowało drugą bramką w 54. minucie, tym razem autorstwa R. Lewisa. Crystal Palace starało się odwrócić losy spotkania i doprowadzić do wyrównania, co udało się im po strzale J. Matety w 76. minucie, z asystą J. Schluppa.

Ostatnie minuty spotkania były niesamowicie emocjonujące, gdyż M. Olise z drużyny Crystal Palace zdobył wyrównującą bramkę w 90. minucie, sprawiając ogromne zaskoczenie zarówno kibicom, jak i zawodnikom Manchester City.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, z Edersonem (Manchester City) i Joachimem Andersenem (Crystal Palace) w roli głównych bohaterów w tej kategorii.

Pomimo wzmożonych starań obu zespołów, nie udało im się zakończyć spotkania zdecydowanym zwycięstwem, a ostatecznie podzieliły się punktami.

Następne mecze dla Manchester City to starcia z Urawa, Brentford i Everton. Z kolei Crystal Palace zmierzy się z Brighton i Chelsea.