Mecz Brighton kontra Crystal Palace, wynik końcowy 4-1

W najnowszym starciu w ramach Premier League drużyna Brighton okazała się zdecydowanie lepsza od Crystal Palace, zwyciężając 4-1. Spotkanie, które odbyło się 3 lutego o godzinie 15:00 na American Express Community's Stadium, zakończyło się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy już po pierwszej połowie.

Relacja z meczu Brighton - Crystal Palace

Niesamowite emocje towarzyszyły dzisiejszemu starciu na American Express Community's Stadium, gdzie gospodarze podejmowali Crystal Palace w ramach 23. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść drużyny Brighton, która zachwyciła swoich kibiców efektownym występem.

Od samego początku meczu piłkarze Brighton byli niezwykle zdecydowani na zdobycie goli, co doprowadziło do pierwszej bramki już w 3. minucie. Lewis Dunk strzelił gola po asyście Pascala Großa, otwierając wynik na korzyść gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą, drużyna Brighton zdołała zdobyć dwie bramki, gdyż w 33. minucie Jayden Hinshelwood trafił do siatki po podaniu Tariqa Lampteya, a minutę później Federico Buonanotte podwyższył prowadzenie po asyście Pascala Großa, ustalając wynik na 3-0 do przerwy.

W drugiej połowie meczu Crystal Palace próbowało odrobić straty i doprowadzić do zmniejszenia dystansu. Jednak to drużyna gospodarzy ponownie zdobyła bramkę, kiedy to w 71. minucie Jean-Philippe Mateta strzelił gola po asyście Joachima Andersena, zmniejszając wynik do 3-1.

Niespodziewanie dla wszystkich, w ostatnich minutach gry João Pedro dołożył kolejną bramkę dla Brighton, ustalając wynik meczu na 4-1 po asyście Daniela Welbecka.

Mecz nie obył się bez emocji i kartek, gdyż w 90. minucie Danny Welbeck z drużyny gospodarzy otrzymał żółtą kartkę, natomiast po stronie gości żółte kartki otrzymali: Marc Guéhi (16'), Matheus França (59') oraz Daniel Muñoz (62').

Warto też wspomnieć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki w trakcie meczu.

Na najbliższe mecze drużyna Brighton zmierzy się z Tottenhamem, Sheffield Utd oraz Evertonem, natomiast Crystal Palace zmierzy się z Chelsea, Evertonem oraz Burnley.