Mecz między Crystal Palace oraz Newcastle na stadionie Selhurst Park dnia 2024-04-24 19:00: wynik 2-0

W niedzielnym starciu na Selhurst Park Crystal Palace podejmowało drużynę Newcastle. Pomimo bramkowej suszy w pierwszej połowie, to gospodarze zdołali odmienić losy spotkania po przerwie, zdobywając dwie bramki i pewnie zgarniając trzy punkty. Newcastle nie zdołało odpowiedzieć, a ostateczny wynik meczu to 2-0 na korzyść Crystal Palace. Po tych emocjonujących wydarzeniach, zespół gospodarzy może cieszyć się zważywszy, że spotkanie odbyło się kilka dni temu, dokładnie 24 kwietnia o godzinie 19:00, w ramach 29. kolejki Premier League.

Relacja z meczu Crystal Palace - Newcastle: Emocjonujące starcie na Selhurst Park

W niedzielnym wieczorze na Selhurst Park odbyło się starcie pomiędzy drużynami Crystal Palace i Newcastle. Fani obu ekip zgromadzeni na trybunach mieli okazję przeżyć pełne emocji spotkanie w ramach 29. kolejki Premier League.

Początek meczu był wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Newcastle, mimo że grając na wyjeździe, nie zamierzało ustępować gospodarzom. W pierwszej połowie padły liczne strzały, jednak bramkarze stanęli na wysokości zadania, broniąc swoje bramki skutecznie.

Po przerwie na murawie zaczęło dziać się więcej. W 55. minucie J. Mateta otworzył wynik meczu strzałem głową po asyście J. Ayewa, wprowadzając radość na twarze kibiców Crystal Palace. Gospodarze przejęli inicjatywę i zdecydowanie częściej zagrozili bramce rywali.

W 88. minucie J. Mateta ponownie zapisał się na listę strzelców, tym razem asystując W. Hughesowi, który skierował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 2-0 dla Crystal Palace. Wiele wskazuje na to, że ta wygrana z pewnością umocni morale drużyny z Londynu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Sędzia Thomas Bramall pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn za ostre zagrania. W drużynie gospodarzy kartoniki obejrzało czterech piłkarzy: Chris Richards, Jordan Ayew, Adam Wharton. Natomiast w zespole gości z Newcastle żółte kartki otrzymali Anthony Gordon, Sean Longstaff oraz Elliot Anderson.

Ostatecznie, mimo starań obu drużyn, to Crystal Palace wyszło zwycięsko z tego starcia. Kibice mogą być zadowoleni z efektownego występu swojej drużyny i liczyć na kolejne pozytywne rezultaty w nadchodzących spotkaniach ligowych.

Teraz przed obiema ekipami kolejne wyzwania. Crystal Palace zmierzy się z Manchester United, Wolves oraz Aston Villą. Z kolei Newcastle czekają starcia z Burnley, Brighton oraz ponownie z Manchester United. Czy obie drużyny utrzymają dobrą formę? Przekonamy się już niebawem.